فلزیاب

تفاوت میان فلزیاب های پالسی و VLF

پیش از آنکه وارد پروسه جستجوی میدانی شوید، لازم است که به طور کامل با انواع فزیاب ها آشنا شوید. در غیر اینصورت با مشکلاتی عدیده در زمان جستجو روبرو خواهید داشت. به همین دلیل کارشناسان ما تصمیم گرفتند که تفاوت میان فلزیاب های پالسی و VLF را برای مشتریان خود تشریح کنند.

نامگذاری فلزیاب ها

فلزیاب های VLF مخفف Very Low Frequency می باشد که به معنای فرکانس بسیار پایین است. دلیل این نامگذاری نیز این است که فلزیاب های وی ال اف از سیگنال هایی با فرکانس پایین جهت جستجو و کاوش استفاده می کنند.
فلزیاب های القایی یا همان PI مخفف Pulse Induction است. این دستگاه ها از پالس های القایی و تحلیل برگشت پالس ها برای شناسایی اهداف بهره می برد.
شرکت های سازنده فلزیاب ها از این ۲ تکنولوژی جستجو بیشتر استفاده می کنند. هرکدام از آن ها دارای مزیت ها و معایبی هستند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

بررسی عمق کاوش

فلزیاب های پالسی دارای قدرت نفوذ بیشتری در زمین هستند و نسبت به دستگاه های VLF جستجو را در اعماق بیشتری از زمین انجام می دهند.

مقایسه سیستم تفکیک

تفکیک فلزات از مهم ترین امکاناتی است که در فلزیاب ها تعبیه می شوند. فلزیاب های پالسی از این جنبه دارای ضعف است و نمی تواند فلزات را از هم جدا کند. تفاوت میان فلزیاب های پالسی و VLF این است که دستگاه های وی ال اف به خوبی فلزات را از هم تفکیک می کند و فلزاتی مانند طلا، نقره، مس را از توده های کم ارزش جدا می کند.

جستجو در زمین های آلوده

فلزیاب های VLF نمی توانند در محیط های آلوده و زمین های معدنی فعالیت خوبی داشته باشد و در کار آن اختلال بوجود می آید. اما فلزیاب های PI هیچ گونه حساسیتی به مواد معدنی ندارند و به راحتی کاوش فلزات را انجام می دهد.

قیمت محصولات

فلزیاب های پالسی که مقداری پیشرفته باشند، قیمت بالاتری نسبت به فلزیاب های VLF هم رده خود دارند. به همین دلیل بهتر است اگر قصد کاوش حرفه ای و هدفدار با دستگاه پالسی را ندارید، فلزیاب های وی ال اف بهتر هستند.

مقاله تفاوت میان فلزیاب های پالسی و VLF در وب سایت روژ مگ یکی از مطالبی است که دانستن آن شما را برای خرید یک فلزیاب کارآمد و مفید کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن