آثار باستانی

نشانه های وجود طلای مدفون

در زمان کاوش بیشترین تمرکز باید بر روی مسائلی همچون ویژگی ها و نشانه هایی است که می توانند ما را به هدف اصلی نزدیک کنند. نشانه های وجود طلای مدفون نیز از این قاعده مستثنی نیست و می توان با مقداری دقت بیشتر به توده های ارزشمندی از طلا دست یافت. در ادامه این مطلب قصد داریم که به بررسی این نشانه ها بپردازیم.

 چرا باید علامتی وجود داشته باشد؟

با توجه به اینکه در گذشته شکل محافظت از اجناس- به صورت دفن کردن بوده است، برای به یاد آوردن مکان دقیق آن ها نیاز به نشانه هایی دارد. به همین دلیل با مطالعه تاریخ یا افکار گذشتگان می توان به برخی از آن علامت ها پی برد و از آن ها برای رسیدن به هدف اصلی که همان طلا می باشد، استفاده کرد.

نشانه های وجود طلای مدفون

دیدن تپه تومولوس:

در گذشته ساخت اتاقک هایی با اندازه ها و مساحت های متفاوت برای محافظت و پنهان کردن سلاح ها، غنائم و ثروت مرسوم بوده است. این اتاقک ها پس از ساخته شدن به طور کامل با خاک پوشیده می شدند و در نهایت تپه مانند می شدند. حکاکی های مار و اسب از معرف های این نوع از تپه ها می باشند. در صورت تشخیص این تپه ها می توانید از فلزیاب های مدرن جهت کاوش داخل تپه استفاده کنید.

حکاکی حیوانات مختلف:

گاهی بر روی سنگ ها شکل هایی جالب از خرگوش، روباه و اسب دیده می شود. این حیوانات برای گذشتگان سمبل سرمایه و خوش بختی بوده اند. پس با دیدن چنین سنگ هایی در کوهستان، توجه خود را به آن قسمت از محیط کاوش محدود کنید.

شرایط نشانه های سنگی:

برای اینکه بتوان سنگ ها را نشانه های وجود طلای مدفون و شاهدی بر نزدیکی به هدف به حساب بیاوریم باید دارای شرایط خاصی باشد، ازجمله؛

  • سنگ های بزرگ و دور از آب زیاد
  • حکاکی بزرگ و واضح
  • استفاده از سنگ های با جنس مقاوم

مجله روژ مگ همچنان در تلاش است که مقالات مفید و مختصری را جهت بهبود نتیجه کاوش شما ارائه بدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن