فلزیاب

جلوگیری از شناسایی اشتباه دستگاه فلزیاب

قطعا شما به عنوان کاوشگر در زمان جستجوی خود، بارها با خطای فلزیاب ها روبرو شده اید و شناسایی دستگاه شما را به بی راهه برده است. یا اینکه باعث شده است که چند ساعت به حفاری بپردازید و در نهایت به هیچ هدف خاص و با ارزشی نرسید. به همین دلیل در این مطلب به راه های جلوگیری از شناسایی اشتباه دستگاه فلزیاب پرداخته ایم.

چرا فلزیاب اشتباه می کند؟

دلایل متفاوتی برای اشتباه دستگاه های کاوشگر وجود دارد که هر کدام به شیوه خاصی به خطا منجر می شوند. در ادامه می خواهیم هر کدام از دلایل را شرح داده و سپس روش جلوگیری از آن را نیز بیان کنیم.

رطوبت بیش از حد زمین:

اگر زمین دارای مقدار مناسبی رطوبت باشد، برای کاوش تاثیر مفید دارد. زیرا رسانایی آن بیشتر می شود و سیگنال های ارسالی می توانند به عمق بیشتری از زمین برسند. اما برای جلوگیری از شناسایی اشتباه دستگاه فلزیاب در محیط های با رطوبت زیاد باید توجه کرد که استفاده از فلزیاب های پالسی موثرتر است. این محصولات در چنین محیط های بهتر عملکرد می کنند و گمراه نمی شوند. از طرف دیگر فلزیاب هایی که با محیط های آبی و مرطوب سازگار شده اند نیز می توانند راه حل خوبی باشد.

سنگ اندازی ناخالصی های خاک:

زمین هایی که دارای مقدار زیادی آهن، سیلیس و دیگر عناصر می باشند، کاملا می تواند فلزیاب را به اشتباه بیاندازد. برای مثال می تواند محل یابی دقیق دستگاه را مختل کند، یا اینکه عناصر اضافی به عنوان هدف شناسایی و محل یابی می شوند. دقت کنید که در زمان خرید، حتما فلزیابی را که سیستم تفکیک قوی دارد، انتخاب کنید.

تنظیمات بالانس زمین:

گاهی تنظیمات دستگاه به هم می ریزد و با به هم ریختن تعادل زمین، فلزیاب کاملا دچار خطا می شود. جلوگیری از شناسایی اشتباه دستگاه فلزیاب در این حالت کار سختی نیست. یا خود به حدی حرفه ای شده اید که به راحتی می توانید تنظیمات آن را درست کنید، یا باید به نمایندگی های آن رجوع کنید. همچنین خرید یک فلزیاب با تنظیمات اتوماتیک ساده ترین روش ممکن می باشد.

اثر کویل جستجو:

کویل جستجوی مناسب می تواند در بهبود کیفیت کاوش بسیار موثر باشد. اگر سایز کویل جستجو را متناسب با فرکانس کاری و جنس هدف انتخاب کنید، می توانید کمترین درصد خطا و بیشترین بازدهی را داشته باشید.

در کل باید با کسب تجربه فراوان و تکرار مداوم روش های جستجو، خود بتوانید به یک کاوشگر حرفه ای تبدیل شوید. در کنار آن نیز امیدواریم مقاله روژ مگ در جلوگیری از شناسایی اشتباه دستگاه فلزیاب به شما کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن