فلزیاب

ویژگی های دستگاه فلزیاب خوب کدام ها هستند؟

برای این که بتوانید به جست و جوی طلا ها و گنج های دفن شده و به جا مانده از گذشتگان بپردازید، لازم است از دستگاه های خوبی استفاده کنید. اما به نظر شما یک دستگاه خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در این مطلب فلزیاب روژ به بیان ویژگی های دستگاه فلزیاب خوب می پردازیم. با ما همراه باشید.

حساسیت دستگاه فلزیاب

یکی از ویژگی های دستگاه فلزیاب خوب این است که حساسیت بالایی به انواع فلزات با ارزش داشته باشد. فلزیابی که حساسیت بلایی به فلزی مانند طلا داشته باشد نسبت به نمونه های مشابه با حساسیت کمتر، بهتر عمل کرده و با دقت بیشتری اپراتور را به نتیجه می رساند.

توانایی تشخیص فلزات

یکی از نکاتی که باید در زمان خرید انواع دستگاه های کاوشگر مانند، فلزیاب، ردیاب، اسکنر، طلایاب و گنج یاب در نظر بگیرید توانایی تشخیص فلزات است. این ویژگی بسیار مهم است زیرا اگر دستگاهی خریداری کنید که این ویژگی را نداشته باشد با برخورد اولین میخ آهنی شروع به هشدار پیدا کردن فلز می کند. بدون این که فلز با ارزشی جست و جو کند مدام هشدار می دهد. در نتیجه شما خسته شده و اگر طلا هم باشد دیگر به جست و جوی آن نمی روید.

تکنولوژی به کار رفته در دستگاه فلزیاب

سه نوع مختلف تکنولوژی در دستگاه های فلزیاب وجود دارد: BFO، VLF و PL

BFO نوسانساز بسامد ضربان است و گزینه ای ساده و ارزان قیمت است. دستگاه های فلزیاب BFO از دو کویل و یک نوسانساز برای ایجاد فرکانس در حضور فلز استفاده می کنند. خریداران باید توجه داشته باشند که این تکنولوژی مستعد تداخلات خارجی است و این نوع دستگاه های فلزیاب برای مبتدیان مناسب است. این فلزیاب بیشتر در بازدیدهای بدنی در گیت فروشگاه ها و یا فرودگاه ها کاربرد دارد.

VLFمخفف فرکانس بسیار پایین است و تکنولوژی رایج مورد استفاده در ردیاب های امروزی است. VLF با انتشار یک میدان مغناطیسی با فرکانس پایین به زمین کار می کند و بازتاب ها را می گیرد. VLF به کاربر اجازه می دهد فیلد مغناطیسی را تنظیم کند، بنابراین تنها فلزات معینی تشخیص داده می شوند.

PI مخفف القاء پالس است و جویندگان گنج با استفاده از این تکنولوژی به دنبال اقلام عمیق مدفون هستند. دستگاه های فلزیاب PI برای ارسال و دریافت پالس از یک کویل استفاده می کنند و می توانند به طور دقیق در مورد چگونگی  و محل قرار گرفتن اقلام مدفون اطلاع دهند. این دستگاه های فلزیاب گران تر از VLF هستند اما پیشرفته تر هستند.

ویژگی های دستگاه فلزیاب خوب را می توانید از شرکتی که از آن ها خریداری کنید بپرسید و با این موارد تطبیق دهید. در صورت عدم وجود یکی از این موارد حتما از خرید آن خودداری کنید. فلزیاب روژ راهنمای شما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن