فلزیاب

ساخت یک فلزیاب ساده در خانه چگونه است؟

ساخت فلزیاب ها یک کار بسیار سخت و تخصصی است و بنابراین انجام آن در شرکت های تجاری و توسط افراد متخصص و ماهر می‌باشد. بنابراین شما نمی‌توانید در منزل خود به راحتی به ساخت یک فلزیاب حرفه‌ای بپردازید اما ساخت یک فزیاب ساده نیز کار سختی نیست، فلزیابی که فقط جنبه‌ سرگرمی داشته باشد نه جنبه‌ کاری. ما در این وبلاگ با ۳ روش شما را با انجام این کار آشنا می‌کنیم که هم یک تفریح سالم و مفید داشته باشید و هم اطلاعاتتان در این مورد نیز افزایش یابد.

استفاده از یک رادیو و ماشین حساب:

ساخت یک فلزیاب ساده: مرحله‌ اول

رادیو را بر روی موج AM و در بالاترین فرکانس تنظیم کنید. مطمئن شوید که بر روی یک ایستگاه رادیویی خاص تنظیم نشده باشد. باید بتوانید با وضوح بالا تن صدای استاتیک را بشنوید. در این صورت با تغییر تن صدا در اثر نزدیک شدن با فلزات، به راحتی قابل تشخیص است.

مرحله‌ دوم: سرهم کردن ماشین حساب و رادیو.

ماشین حساب را روشن کنید. دو دستگاه را طوری پشت به هم بچسبانید، تا به حالت پایدار برسند و تن صدا قطع شود. اگر صدا حذف نشد زاویه‌ بین دو دستگاه را تغییر دهید تا در نهایت صدا به طور کلی قطع شود.

مرحله‌ سوم: دستگاه ها را با چسب به هم بچسبانید.

وقتی تن صدا حذف شد و مرحله‌ دوم به اتمام رسید ماشین حساب و رادیو را با چسب به هم بچسبانید تا به ثبات کامل برسند. اگر بین دو دستگاه فاصله هست، آن را با چند تکه کاغذ یا کارتن پر کنید.

مرحله‌ چهارم: یک تکه چوب را به دستگاه ها بچسبانید.

یک دسته جارو یا هر چیز غیر فلزی میله مانند را با چسب محکم به دو دستگاه بچسبانید. وقتی که از محکم شدن آن مطمئن شدید و می‌دانید که می‌توانید به راحتی با آن میله دستگاه ها را کنترل کنید، نوبت به مرحله‌ بعدی می‌رسد.

مرحله‌ پنجم: تست دستگاه

دستگاه را کنار یک قاشق فلزی قرار داده و اطراف آن بچرخانید. اگر تن صدای دستگاه در حال تغییر است، یعنی ساخت فلزیاب ساده‌ شما با موفقیت به پایان رسیده است. حالا می‌توانید از استفاده از این دستگاه لذت ببرید.

تبدیل تلفن همراه به فلزیاب:

مرحله‌ اول:  در مرحله اول درست کردم فلزیاب تلفن همراه شما یک وسیله‌ الکترونیکی ست و بنابراین یک میدان مغناطیسی در حین روشن بودن ایجاد می‌کند. یک اپلیکیشن فلزیاب را دانلود کرده و آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. نرم افزار پیشنهادی ما Metal Detector است.

مرحله‌ دوم: برنامه‌ را باز کنید و تلفن همراه را نزدیک یک جسم فلزی قرار دهید. با تغییر میدان مغناطیسی گوشی، برنامه، وجود فلز را به شما گزارش میدهد.

سر هم کردن کیت فلزیاب برای ساخت یک فلزیاب ساده:

مرحله‌ اول: یک کیت فلزیاب بخرید و طبق دستورالعمل میله و لوپ و بقیه جزئیات را نصب کنید.

مرحله‌ دوم: مدار جعبه کنترل را لحیم کاری کنید. لحیم کاری به مقداری دقت نیاز دارد به همین دلیل اگر اولین بارتان است، از یک شخص ماهر کمک بگیرید.

مرحله‌ سوم: بعد از اتمام کار جعبه کنترل، آن را بر روی بقیه‌‌ی دستگاه نصب کنید و آن را تست کنید. بر روی زمین مقداری فلز با انواع مختلف را بریزید و لوپ (قسمت دایره ای پایین فلزیاب) را دور فلز ها بچرخانید تا از کارکردن آن اطمینان حاصل کنید.

سخن آخر:

توجه داشته باشید که این فلزیاب ها بسیار ساده بوده و نباید انتظار یک کارایی بسیار بالا مانند فلزیاب های حرفه‌ای داشته باشید. اما می‌تواند درانجام بعضی کارها در بعضی مواقع به شما کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن