فلزیاب

استفاده از فلزیاب در کدام موارد جرم است؟

یکی از بحث هایی که در بین کسانی که میخواهند فلزیاب خریداری کنند وجود دارد این است که آیا استفاده از فلزیاب جرم محسوب می شود؟ بدون شک برای پاسخ به این سوال باید موارد زیادی را در نظر گرفت. طی شرایطی استفاده از فلزیاب جرم و در موارد دیگر اصلا جرم نیست. با ما در روژ مگزین همراه باشید تا شما را با اصل ماجرا بیشتر آشنا کنیم.

استفاده از فلزیاب در موارد مختلف

همان طور که میدانیم فلزیاب ها برای جست و جوی فلزات مورد استفاده قرار میگریند. اما آیا به نظر شما تنها فلزاتی که یک فلزیاب باید جست و جو کند، فلزات زیر خاکی است؟ اگر این طور فکر کرده اید باید بگویم که سخت در اشتباه بوده اید. در این مورد باید در نظر داشته باشید صنعت های زیادی هستند که به طور آزادانه از فلزیاب ها استفاده می کنند. در ادامه به بیان برخی از مهمترین آن ها می پردازیم.

استفاده در مرغداری ها

شاید برای شما عجیب باشد اگر به شما بگوییم که در مرغداری ها از فلزیاب ها استفاده می شود. غذای طیور به خصوص مرغ ها بسیار حساس است. کوچکترین مشکل در غذا می تواند در سلامت آن ها تاثیرات منفی داشته باشد. از این رو قبل از هر بار وارد کردن غذای مرغ آن را با فلزیاب بررسی می کنند تا از وارد شدن براده آهن و یا هر جسم فلزی دیگری به درون غذای مرغ ها جلوگیری کنند.

استفاده برای مین یابی

یکی از ارگان هایی که از انواع فلزیاب ها استفاده می کند ارتش است. همان طور که میدانید مین ها هر ساله جان افراد زیادی را به خطر می اندازند. از این رو تمام مناطقی که در آن احتمال وجود مین وجود دارد توسط نهاد های دولتی مانند ارتش با استفاده از فلزیاب مورد بررسی قرار میگیرند.

استفاده در کارخانه های ساخت MDF

یکی دیگر از کارخانه هایی که از فلزیاب استفاده می کنند کارخانه های تولید انواع محصولات MDF است. این کارخانه ها چوب را قبل از تولید برای اطمینان از عدم وجود هر گونه فلز مانند میخ و… با استفاده از فلزیاب مورد بررسی قرار می دهند.

کی استفاده از فلزیاب جرم است؟

تا این جا استفاده از فلزیاب برای مواردی که در بالا بیان شد جرم به حساب نمی آیند. اما موردی که به کار بردن یک فلزیاب را به جرم تبدیل می کند، استفاده از آن برای حفاری و برداشت طلا و… می باشد. این کار آسیب به میراث باستانی بوده و از نظر قانونی ۱ الی ۳ سال زندان داشته و دستگاه توسط مراجع قضایی ضبط می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن