گنج یاب

گنج یاب یا طلایاب کدام یک بهتر است؟

یکی از مهمترین سوال هایی که شاید در حین خرید یک دستگاه کاوشگر برای شما پیش بیاید این است که کدام یک بهتر است؟ به نظر شما گنج یاب یا طلایاب با یک دیگر فرقی هم دارند؟ اگر فرق دارند این فرق ها چیست؟ کاوشگران کدام یک از این موارد را ترجیح می دهند؟ برای پاسخ سوالات خود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

فرق بین گنج یاب و طلایاب در چیست؟

جالب است بدانید که اغلب افراد فکر می کنند که دستگاه های فلزیاب، طلایاب و گنج یاب هر سه یک دستگاه هستند و شاید بتواند از هر کدام از آن برای اهداف متفاوت استفاده کرد. اما برای این که به تفاوت آن ها پی ببرید، تعریفی اختصاصی و تجربی از کاربرد های آن ها را برای شما بیان می کنیم.

دستگاه فلزیاب

بیشتر کاوشگران اطلاع دارند که دستگاه های فلزیاب شاید پیشرفته و بسیار کارآمد باشند اما بیشتر برای کاوش های عادی از آن ها استفاده می شود. در بین کاوشگران و جست و جو گران این طور جا افتاده است که دستگاه فلزیاب تنها می تواند اهداف ساده را جست و جو کند و کارایی های حرفه ای تری را ندارد. البته تا حدودی این تفکر درست است و به همین سبب است که از دستگاه گنج یاب استفاده می شود.

طلایاب یا گنج یاب

سری دوم دستگاه هایی که برای جست و جو از آن استفاده می کنند، گنج یاب ها هستند، این دستگاه ها در واقع نوع پیشرفته تری از فلزیاب ها هستند. با این تفاوت که یک دستگاه گنج یاب می تواند فرکانس های مربوط به انواع طلا، نقره، سکه ها و سنگ های قیمتی را جست و جو کرده و می تواند آن ها را در زیر خاک، در زیر لایه های قیر، در حفاظ ها و موانع دیگر جست و جو کند. از این رو برای جست و جوی دفینه ها انواع گنج ها از آن استفاده می کنند.

در مقابل دستگاه طلایاب وجود دارد. از این دستگاه برای جست و جوی فقط طلا استفاده می شود. برای همین این کاربر است که تصمیم می گیرد که از طلایاب یا گنج یاب استفاده کند. اگرچه رنج کاوش گنج یاب بیشتر است، اما برخی نیز طلایاب را ترجیح می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن