گنج یاب

گنج یاب حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه های جست و جو کننده و کاوشگری که برای پیدا کردن فلزات با ارزش مانند طلا مورد استفاده قرار میگیرند به دو دسته حرفه ای و تفریحی تقسیم می شوند. یکی از خطراتی که ممکن است در هنگام خرید این دستگاه ها متوجه شما باشد این است که به درستی با آن ها آشنایی نداشته و فرق یک گنج یاب حرفه ای با نوع آماتور را تشخیص ندهید. اما ما به شما ویژگی ها را خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

وزن سبک و طراحی ارگونومیک

کار جست و جوی گنج کار طولانی و البته زمان بر است. دستگاهی که سنگین است به سرعت اپراتور را خسته می کند. دسته ای که با بدن هماهنگ نشود نیز همین حالت را دارد. شرکت هایی که گنج یاب حرفه ای تولید می کنند به وزن و حالت آن توجه می کنند. بدنه سبک این دستگاه ها در طولانی مدت نیز خسته کننده نخواهند بود.

تفکیک حرفه ای فلزات

قرار است در هر بار جست و جو شما تنها فلزات با ارزش را از دل خاک بیرون بکشید. هیچ اپراتور و کاوشگری نیز آنقدر فرصت ندارد که با هر هشداری از جانب دستگاه فورا زمین را بکند. از این رو تفکیک فلزات در دستگاه های حرفه ای بسیار با اهمیت است. این اهمیت زمانی روش می شود که شما به جست و جوی طلا می پردازید اما تنها فلزات بی ارزش را به دست آورده اید. در حالی که با قابلیت حرفه ای تفکیک فلزات دستگاه تنها بر روی فلزی تمرکز می کند که اپراتور به دنبال آن است.

ضد آب بودن

شاید در موقع خرید یک دستگاه جست و جوی گنج به قابلیت ضد آب بودن آن زیاد اهمیت ندهید. اما قدر این قابلیت را زمانی می دانید که برای جست و جو در سرداب ها، روز های بارانی و مناطق ساحلی هیچ مشکلی ندارید و در جاهایی به کاوش میپردازید که دستگاه های دیگر بدون کارایی بوده اند.

جست و جوی فلزات کوچک

همیشه همه فلزاتی که در زیر خاک وجود دارند بزرگ نیستند. بعضی از آن ها به کوچکی انگشتر طلایی و یا سکه های فردی هستند که آخرین بار در زیر خاک دفن کرده است. پس به یاد داشته باشید که قابلیت ناگت فایندر یا جست و جوی فلزات کوچک تاثیر بسیار موثری بر روی کار شما خواهد داشت. با این قابلیت چیز های با ارزش هر اندازه که کوچک باشند برای شما قابل جست و جو خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن