گنج یاب

فناوری تصاویر ۳ بعدی در گنج یاب ها

گنج یاب ها نسل نوینی از فلزیاب ها هستند که مشخصا به جست و جوی انواع طلا ها، سنگ های قیمتی و انواع سکه ها می پردازند. برخی از این گنج یاب ها دارای طرحی ساده هستند، برخی دیگر تصویری هستند. اما پیشرفته ترین نوع آن ها گنج یاب هایی هستند که فناوری تصاویر ۳ بعدی در آن ها به کار رفته است. دوست دارید با این فناوری بیشتر آشنا شوید؟ حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

فناوری تصاویر ۳ بعدی چیست؟

دستگاه های گنج یاب می توانند در نقاط عمیق هم به جست و جوی انواع فلزات با ارزش به خصوص طلا و نقره بگردند. تفاوت این نوع دستگاه کاوشگر با فلزیاب ها نیز در این است که گنج یاب ها می توانند حتی سنگ های قیمتی و جواهرات را شناسایی کنند. فناوری ۳ بعدی در اینجا به کمک اپراتور می آید. این فناوری از زیر زمین تصاویری را تهیه می کند که با توجه به آن اپراتور تصمیم می گیرد که تا چه عمقی جست و جو کند و چه چیزی در انتظار اوست.

این فناوری چطور کار می کند؟

گنج یاب هایی که مجهز به فناوری تصاویر ۳ بعدی هستند، امواجی را از خود ساطع می کنند. این امواج با لایه های زیر زمین برخورد می کنند. و باز می گردند. اگر این امواج در زیر زمین با سنگ های قیمتی، طلا یا نقره برخورد کنند، آن ها را تحریک کرده و وادار به پاسخگویی می کنند. با توجه به امواج بازگشتی، دستگاه تصاویری از آنچه که در زیر خاک وجود دارد را درست می کند.

تشخیص عمق و حجم شی

گنج یاب های تصویری بعد از دریافت تصاویر آن ها را توسط کامپیوتر هایی که با خود دارند، تحلیل می کنند. تحلیل ها به داده های آماری تبدیل می شوند. اپراتور با توجه به تجربه و مهارت خود این آمار را بررسی می کند و می تواند نتیجه بگیرد که گنج در چه عمقی دفن شده و وزن تقریبی و حجم آن چقدر است. مهارت اپراتور در این کار بسیار اهمیت دارد. حتما سعی کنید که در این زمینه مهارت کافی کسب کنید تا دست خالی به خانه باز نگردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن