آثار باستانی

نماد بز در دفینه یابی نشانه چیست؟

کسانی که به کار دفینه یابی علاقه دارند از نقش نماد ها در پیدا کردن نشانه های اصلی و محل دقیق گنج ها غافل نیستند. نیاکان ما برای دفن داشته ها و گنج های خود از نماد حیوانات مختلفی استفاده کرده اند. از جمله این حیوانات بز است اما به نظر شما نماد بز در دفینه یابی نشانه چیست و ما را به چه سمتی راهنمایی می کند.

داستان ها و اسطوره های مربوط به بز

ایران مهد تمدن و افسانه هایی است که مردمان آن از این افسانه ها برای سرگرم کردن خود، زمستان گذرانی و حتی پند و نصیحت فرزندان خود استفاده کرده اند. در بیشتر این داستان ها حیواناتی وجود داشته اند که نماد قدرت خداوند بوده اند. یکی از این حیوانات بز است. این حیوان در فرهنگ ایرانی نشان آب و آبادانی بوده و این حیوان را نمادی برای زندگی و بقا در نظر گرفته اند. بنابراین برای کسانی که مکان خود را عوض می کردند عکس حیوان بز را می کشیدند تا نشانی از آبادانی و تمدن بوده باشد. بیشتر این شهر نشینی های اولیه نیز در نزدیکی آب بوده است. بنابراین بیشتر نماد های بزی که یافت شده اند در کنار آب بوده اند. اما در ادامه نقش این نماد را در گنج ها بیان می کنیم.

نقش نماد بز در دفینه یابی

بر روی سنگ های بزرگ نمادی از بز را حک می کردند. بز دو شاخ داشت و هر کدام از شاخ های آن نشانی برای مکانی بود. شاخ سمت راست نشانه ای برای وجود آب بوده است. ولی شاخ دوم به قسمتی اشاره می کند که در نزدیکی آب بوده و شاخه ای آن جدا می شود. شاخ دوم یا شاخ سمت چپ نشانه ای برای راه دوم است که معمولا گنج را در آن جا پنهان کرده اند. یابنده های دفینه بعد از پیدا کردن راه نماد های دیگری مانند حرف Y  و نماد های دیگر نیز پیدا خواهند کرد.

در جست و جویتان موفق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن